Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek:
DIALIZOTERAPIA

• Kurs przeznaczony dla pielęgniarek.
  • Do kursu specjalistycznego mogą przystąpić pielęgniarki, które posiadają prawo wykonywania zawodu.
  • Celem kształcenia jest przygotowanie pielęgniarki/pielęgniarza do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki nad pacjentem leczonym hemodializą, dializą otrzewnową i technikami pokrewnymi.

Wykaz świadczeń zdrowotnych, do których jest uprawniona pielęgniarka po ukończeniu kursu:
    1. Przygotowanie chorych (i ich rodzin) leczonych metodami: ciągła ambulatoryjna dializa otrzewnowa (CADO), automatyczna dializa otrzewnowa (ADO) i hemodializą – do współudziału w prowadzonym leczeniu.
    2. Kroplowe przetaczanie dożylne płynów, podawanie dożylne leków (heparinum, natrium chloratum 0,9%, glucosum 5%, natrium chloratum 10%, calcium 10%) oraz modyfikacja ich dawki w trakcie trwania dializy zgodnie z planem leczenia ustalonym dla danego pacjenta oraz obowiązującymi w danym zakładzie opieki zdrowotnej standardami.
    3. Wykonywanie wymian płynu dializacyjnego w CADO. 4. Podłączanie i rozłączanie pacjenta do dializy ADO. 5. Wykonywanie zabiegów hemodializy. 6. Wykonywanie zabiegów technik ciągłych.

Program kursu

Czas trwania kursu

zajęcia teoretyczne zajęcia praktyczne razem
zajęcia odbywają się w systemie weekendowym

• 17.01.2020 - 13.03.2020

Cena regularna

• 600 zł

OPŁATY

Wpłat należy dokonywac na konto bankowe Instytutu:

Bank Gospodarstwa Krajowego III o / Warszawa
nr konta: 37 1130 1062 8000 0000 0000 6785
z dopiskiem:
Instytut KPKM, imię i nazwisko oraz nazwa kursu / szkolenia

Dla wszystkich zainteresowanych istnieje możliwość dofinansowania kursu z Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Wnioski dostępne są w zakładce materiały do pobrania.

Opłatę za kurs można uiścic w ratach. Więcej informacji na temat opłat znajdziecie Państwo w naszych FAQs.

Prywana Wyższa Szkoła Nauk Społecznych,
Komputerowych i Medycznych

Samodzielny Instytut Kształcenia
Podyplomowego Kadr Medycznych

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

Budynek A, I piętro
pok. Ap-108 lub Ap-110

E: sekretariat@ikpmed.pwsbia.edu.pl, ibogacka@pwsbia.edu.pl

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mail lub telefoniczny.

Zapytaj o kurs / szkolenie

PWSBiA | IKPMED | ZAPYTAJ O KURS / SZKOLENIE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych.
IKPMED

Samodzielny Instytut Kształcenia