Szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek:
PIELĘGNIARSTWO RATUNKOWE

Szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek:
PIELĘGNIARSTWO RATUNKOWE

• Specjalizacja przeznaczona dla pielęgniarek.
  • Do szkolenia specjalizacyjnego mogą przystąpić pielęgniarki, które:
    - posiadają prawo wykonywania zawodu
    - posiadają co najmniej 2-letni staż pracy w zawodzie w ciągu ostatnich 5 lat.
  • Celem kształcenia jest nabycie przez pielęgniarkę wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do podejmowania szybkich i specjalistycznych działań leczniczo-pielęgnacyjnych w sytuacji nagłego zagrożenia życia według obowiązujących standardów postępowania oraz przygotowanie pielęgniarki do realizacji zadań zawodowych wynikających z funkcji pielęgniarstwa w systemie ratownictwa medycznego tj.:
    - samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych; pełnienia roli lidera w zespołach ratunkowych;
    - wdrażania zmian w praktyce pielęgniarki ratunkowej; oceny rozwoju własnego i członków zespołu pielęgniarskiego;
    - uczestniczenia w projektowaniu i prowadzeniu kształcenia zawodowego i podyplomowego pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych i innych przedstawicieli opieki zdrowotnej.

UWAGA!

Do dnia zakończenia specjalizacji należy zrealizować kursy specjalistyczne: Resuscytacja oddechowo-krążeniowa noworodka (RK-ON), Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO), EKG oraz Wywiad i badanie fizykalne.

Wymóg posiadania kursów EKG, RKO i RK-ON nie dotyczy pielęgniarek, które:

• są pielęgniarkami systemu w rozumieniu art. 3 pkt. 6 ustawy z dn. 8 września 2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym,
  • posiadają dyplom ratownika medycznego
  • lub ukończyły kurs Advanced Life Support (ALS).

Wymóg legitymowania się zaświadczeniem potwierdzającym ukończenie kursu Wywiad i badanie fizykalne nie dotyczy osób posiadających tytuł specjalisty uzyskany po 2001 r. lub dyplom licencjata pielęgniarstwa począwszy od naboru 2012/2013 r., a także osób posiadających zaświadczenie z zakresu badania fizykalnego Advanced Physical Assessment.

Program kursu

Czas trwania kursu

zajęcia teoretyczne zajęcia praktyczne razem
490 h 322 h 812 h
zajęcia odbywają się w systemie weekendowym

• 12.11.2019 - 26.06.2020

Cena regularna

• 4000,00 zł.

OPŁATY

Wpłat należy dokonywac na konto bankowe Instytutu:

Bank Gospodarstwa Krajowego III o / Warszawa
nr konta: 37 1130 1062 8000 0000 0000 6785
z dopiskiem:
Instytut KPKM, imię i nazwisko oraz nazwa kursu / szkolenia

Dla wszystkich zainteresowanych istnieje możliwość dofinansowania kursu z Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Wnioski dostępne są w zakładce materiały do pobrania.

Opłatę za kurs można uiścic w ratach. Więcej informacji na temat opłat znajdziecie Państwo w naszych FAQs.

Prywana Wyższa Szkoła Nauk Społecznych,
Komputerowych i Medycznych

Samodzielny Instytut Kształcenia
Podyplomowego Kadr Medycznych

ul. Bobrowiecka 9, 00-728 Warszawa

SEKRETARIAT

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt e-mail lub telefoniczny.

Zapytaj o kurs / szkolenie

PWSBiA | IKPMED | ZAPYTAJ O KURS / SZKOLENIE
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych.
IKPMED

Samodzielny Instytut Kształcenia